miss polonia województwa łódzkiego


NEWS

Powiat Łęczycki Partnerem Konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego

« Przejdź do listy aktualności

Powiat Łęczycki w wojewódzki łódzkim. Jego siedzibą jest miasto Łęczyca. Na terenie Powiatu znajduje się geometryczny środek Polski. Łęczyckie to obszar bardzo ciekawy pod względem turystycznym, przyrodniczym i historycznym. Już od czasów rzymskich krzyżowały się tu szlaki handlowe, przebiegał także przez ten obszar Szlak Bursztynowy. W średniowieczu Łęczyca była stolicą prowincji, później księstwa i województwa, które istniało aż do czasów drugich rozbiorów Polski. Miały tu miejsce ruchy niepodległościowe i bitwy I i II Wojny Światowej, z których najważniejszą była Bitwa nad Bzurą. Do najważniejszych atrakcji Powiatu Łęczyckiego, które co roku przyciągają rzesze turystów należą m.in.:

  • Archikolegiata  Łęczycka w Tumie p.w. NMP i św. Aleksego, z 1161 r. – została zbudowana na fundamentach opactwa NMP (około 1000 r.). Kościół był w swojej przeszłości siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich i kanoników łęczyckich. Archikolegiata jest najwspanialszym zabytkiem romańskim w Polsce, miejscem pierwszego sejmu i licznych synodów. 
  • Zamek Królewski w Łęczycy wraz z murami obronnymi miasta – wniesiony został przez Kazimierza Wielkiego po 1352 r. Częściowo przebudowany w stylu renesansowym w XVI w. Obecnie Zamek Królewski jest siedzibą muzeum z bogatymi zbiorami regionalnymi, w tym największej kolekcji muzealnej diabła Boruty. 
  • Ruiny Zamku w Besiekierach – ruiny niewielkiego zamku, zbudowanego ok. 1500 r. przez wojewodę łęczyckiego Wawrzyńca, przebudowanego w końcu XVI w. przez kardynała Andrzeja Batorego. 
  • Grodzisko w Tumie – dawne Grodzisko Łęczyckie,  położone na niewielkim wyniesieniu pośród podmokłych łąk w dolinie rzeki Bzury. Grodzisko w Tumie, jest najstarszym elementem średniowiecznej Łęczycy. 

Powiat Łęczycki, nie samą jednak turystyką stoi. Ziemia Łęczycka to również ważne inwestycje w ostatnich latach. Wyjątkowego blasku nabiera łęczycka starówka i zamek, w okolicach których tętni życie kulturalne miasta i powiatu. Turnieje Rycerskie i inne wydarzenia przyciągają tu coraz większe rzesze turystów. Również infrastruktura przemysłowa i instytucjonalna ulega polepszeniu. Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada także Podstrefę w Łęczycy. Zrównoważony rozwój daje szanse na polepszenie warunków życia mieszkańców i dbałości o środowisko, dlatego łęczycanie są otwarci na przyjeżdżających w to miejsce turystów i osoby zainteresowane nowymi inwestycjami. 

  • Ruiny Zamku w Besiekierach

  • Grodzisko w Tumie

  • Zamek Królewski w Łęczycy

  • Archikolegiata w Tumie

projekt-bez-tytulu.png
baner-miss-polonia_950x150.jpg
MEDIA O NAS
IGO-ART

Agencja IGO-ART od 2006 jest organizatorem największych imprez modowych oraz konkursów piękności w Łodzi i w Polsce. Zajmujemy się produkcją m.in. konkursu Miss Polonia, The Look Of The Year.  Organizujemy także wydarzenia specjalne, eventy komercyjne, pokazy mody. Cenimy sobie profesjonalizm i jesteśmy przygotowani na każdą okazję. Proponujemy współpracę przy promocjach handlowych,wydarzeniach firmowych, inauguracji nowych produktów, pokazach mody, sesjach zdjęciowych.

DOŁĄCZ DO NAS:
fb yt
strony internetowe łódź
logotypy

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.